Niedziela Miłosierdzia Bożego - 07/04/2024

KALENDARZ LITURGICZNY

Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia będzie o godz. 15.00.
Również w naszych rodzinach uczcijmy obraz Jezusa Miłosiernego. Jezus zaprasza nas do świadczenia miłosierdzia, przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych, z którymi żyjemy na co dzień.
Dziś przypada również Międzynarodowe Święto Caritas. To dobra okazja, by podziękować Bogu za pracowników i wolontariuszy szczególnie z naszej parafii.

W poniedziałek Uroczystość ZWIASTOWANIA Najświętszej Maryi Pannie, przeniesiona z 25 marca. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, szczególnie w obecnym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie powstają inicjatywy uderzające w ochronę życia nienarodzonych dzieci. Deklaracje przystąpienia do tego dzieła będziemy składali w dniu jutrzejszym lub w najbliższą niedzielę przed ołtarzem.
Msze św. w poniedziałek będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Msza św. za Radio Maryja i spotkanie będzie we wtorek o godz. 17.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, która ma nas zbliżyć do Jezusa Eucharystycznego.

We czwartek, o godz. 19.00, w domu parafialnym - spotkanie młodzieży z klas VI przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

14 kwietnia o godz. 12.30 na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Będzie to manifestacja na rzecz ochrony życia i rodziny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Ludzie wiedzą, że można na nas liczyć";
• o sytuacji chrześcijan w Ziemi Świętej;
• o drodze nawrócenia komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz.

• fakty o powstaniu "Dzienniczka" s. Faustyny;
• o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia;
• "Sztafeta Ulmów trwa".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Andrzej Kubiszewski (68 lat),
+ Wiesław Pieczara (63 lata),
+ Wojciech Węgrzyn (63 lata) i
+ Marianna Waśniowska (93 lata).