XXVIII Niedziela Zwykła - 14/10/2018

♦ Kalendarz liturgiczny:
◊ Dziś przypada wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque.
◊ W poniedziałek św. Teresy od Jezusa.
◊ Wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
◊ środa - św. Ignacego Antiocheńskiego,
◊ czwartek - święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.
◊ Piątek - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.
◊ Sobota - uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

♦ Adoracja Najświętszego Sakramentu - czwartek, od godz. 16.00.

♦ Wypominki roczne przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach otwarcia.

♦ Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kościoła.

♦ Dziś jest zbiórka do puszek na "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

♦ W przyszłą niedzielę zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla potrzebujących.

♦ W minioną niedzielę nasza parafia dokonała wyboru Nowej Rady Parafialnej. Oddano 232 głosy w tym 10 nieważnych.
Do Nowej Pady Parafialnej z wyboru i z nominacji weszli: Grzegorz Bajołek, Bogusław Czapla, Wojciech Gryboś, Wojciech Kowalski, Artur Kuczek, Krzysztof Kula, Jacek Olejniczak, Marzanna Radziszewska, Józef Studnicki oraz z urzędu: ks. Bartłomiej Wajda, s. Agata i Tomasz Babula. Życzymy światła Ducha Świętego w posłudze na rzecz Parafii.

♦ Serdecznie dziękujemy członkom dotychczasowej Rady Parafialnej w składzie: Tomasz Babula, Paweł Bułat, Bogusław Czapla, Maciej Czupidło, Wojciech Gryboś, Artur Kuczek, Piotr Olejniczak, Grzegorz Wilk, Stanisław Rychlicki, Marzanna Radziszewska, Józef Studnicki, s. Agata i ks. Rafał Buzała.

• o tym, jak pontyfikat Jana PAwła II zmienił świat,
• o najlepszych filmach religijnych,
• jest też poradnik dla wyborców.

poświęcona jest postaci Jana Pawła II.

"Źródło" • "Orędownik w niebie",
• o postawach podczas przyjmowania Komunii Świętej.