V Niedziela Wielkiego Postu - 17/03/2024

Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W Wielki Czwartek rozpocznie się Kongres Eucharystyczny w Krakowie. Naszym przygotowaniem do tego ważnego wydarzenia jest w tygodniu codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 17.00 (oprócz piątku - Droga Krzyżowa).
Gorąco zapraszam wszystkich do włączenia się w przygotowanie do Kongresu. Owoce adoracji są potężne.

Od 16 do 24 marca rozpoczynamy Nowennę za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do Nowenny prowadzonej z różnych miejsc w Polsce a transmitowanej po apelu Jasnogórskim zachęca ks. abp. Stanisław Gądecki.
W naszym kościele będziemy się modlili podczas adoracji, a w niedzielę w czasie Gorzkich Żalów.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 i 18.30.

Za tydzień Niedziela Palmowa.
Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.
Roztrzygnięcie konkursu palm będzie w tym dniu po Mszy św. o godz. 11.00.

W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 przy kościele rozpocznie się Droga Krzyżowa przygotowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodziey (KSM).

Zachęcamy, aby w stanie łaski uświęcającej przeżyć TRIDUUM PASCHALNE.

Cukierników, prosimy o dary świąteczne dla ubogich.

Do nabycia są baranki wielkanocne i paschaliki.
W przyszłą sobotę i niedzielę, przed Mszą św., młodzież z KSM będzie rozprowadzać palmy.

Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do puszki na bocznym ołtarzu.

Zapraszamy na wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw i par niesakramentalnych "Kana 1,2,3". To trzy weekendy, aby się razem odnaleźć na nowo, wzmocnić relacje i pogłębić życie duchowe. Zapraszamy z dziećmi.
Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach znajdujących się przy gazetach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• "Napluć w okno na Franciszkańskiej 3";
• o tym, jak mowa nienawiści zmienia nasze życie i obyczaje;
• "Gdy boli dusza".

• o relikwiach sprzedawanych na zachodzie;
• o zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu;
• "Cierp moja krasawico" - artykuł tylko dla dorosłych.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszli do Boga:
+ Janusz Bajołek (73 lata) i
+ Maria Węgrzyn (86 lat).