I Niedziela Wielkiego Postu - 18/02/2024

KALENDARZ LITURGICZNY

We czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra apostoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu będą o godz. 17.00.

W związku z przygotowaniem tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom A.K. zapraszamy rodziny ofiar wojny na spotkanie, które będzie dziś po Mszy św. o godz. 11.00.

W tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g. 17.00.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 17.30 i 18.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą przez trzy kolejne niedziele. Rekolekcje będzie prowadził ks. Marcin Filar. Zapraszamy do licznego udziału.

Przy wyjściu z kościoła są do zabrania broszurki przygotowujące nas do Kongresu Eucharystycznego z rachunkiem sumienia. Jedna broszura dla rodziny.

Bracia kapucyni zapraszają do akcji "Wyślij pączka do Afryki".
Szczegóły są na plakacie w gablocie.

Ojcowie Jezuici z Parafii Chrystusa Króla na Przegorzałach zapraszają na studenckie warsztaty z duchowości św. Ignacego Loyoli w dniu 2 marca (sobota) 2024 w godz. 10:00 ? 18:00. Więcej informacji na stronie przegorzaly.pl w zakładce Ogłoszenia Parafialne - https://przegorzaly.pl/?cat=6.

Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Środę Popielcową dla ofiar przeżywających dramat wojny. Złożono 4.150 zł.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• rozmowa z wysłannikiem papieża ds. misji pokojowej na Ukrainie o planie papieża na zakończenie wojny;
• "Nie kradnij" w biznesie;
• "Nasz świat traci sumienie".

• cykl wielkopostnej szkoły modlitwy;
• "Gniew rolników Europy";
• "Pasyjne kurtyny" - mało znana tradycja wielkopostna.