XXII Niedziela Zwykła - 03/09/2023

KALENDARZ LITURGICZNY

Dziś przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża,
w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy i Piotra Klawera.

Msza św. na początek roku szkolnego będzie w poniedziałek o godz. 9.00.
Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli - aby wypraszać Boże błogosławieństwo na cały rok szkolny.
Poświęcenie plecaków dla pierwszoklasistów i nowych przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 11:00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek o godz. 16.00.

Zapraszamy dzieci do scholi przy naszym kościele. Pierwsze spotkanie będzie dzisiaj, o godz. 10.30, pod kościołem.

Serdecznie zaproszamy Służbę Liturgiczną, lektorów i ministrantów, Dzieci Maryi oraz Dziecięcą Grupę Misyjną oraz dzieci ze scholki wraz z rodzicami na wspólne rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Spotkanie odbędzie się na starej plebanii w sobotę 9 września od godziny 15:00. Na spotkanie zapraszamy także chętnych kandydatów do tych grup.

Wszystkie osoby pomiędzy piętnastym a siedemdziesiątym piątym rokiem życia, lubiące i chcące śpiewać, zapraszamy do parafialnego chóru. Nie jest wymagane przygotowanie muzyczne. Potrzebne są głosy żeńskie i męskie.
Chór zaprasza na pierwsze spotkanie w najbliższą środę, o godz. 20.00 (na starej plebanii).

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

• Markowa - wieś bohaterów;
• Kobieta, która zmieniła świat;
• "Rodzina" to mały kościół.

• Religia w szkole w oczy kole;
• Dlaczego "imperium zła" wróciło;
• Czego nie rozumieją aktywiści.