XXIV Niedziela Zwykła - 11/09/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

W poniedzałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzosyoma biskupa i doktora kościoła,

we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek, 13 września, o godz. 18.00 będzie Msza święta a po niej nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Należy przynieść ze sobą lampiony lub świece z osłoną. Zapraszam.

We czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie formacyjne rodziców, dzieci, które przygotowująsię do I Komunii Świętej będzie w niedzielę, 18 września, o godz. 16:00. Spotkanie rozpocznie się od Mszy świętej.

Spotkania dla Bierzmowanych:
Wtorek: godz. 16.00 klasa 8, godz. 19.00 klasa 7;
Środa: godz. 20.00 klasy 8.
Klasy 6 spotkania będą miałe w drugim semestrze.

Nasza parafia wraz z Radą Dzielnicy VII ogłasza konkurs fotograficzny ?WAKACJE 2022?. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii ? bez względu na wiek. Zdjęcia wraz ze Zgłoszeniem można przesyłać do dnia 30 września na adres konkurs@parafia.justowska.info.
Szczegółowe informacje i zgłoszenie można pobrać z naszej parafialnej strony internetowej (kliknij tu).

W dniach od 14 do 21 września trwają uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile. Szczegóły są na plakacie w gablocie.

Zapraszamy chętny do śpiewania w chórze przy parafii.
Próby są we środy o godz. 20.00.

"Bóg zapłać" za ofiary złożone na fundusz wystroju wnętrza Kościoła.

KSM organizuje zbiórkę na rodzinny dom dziecka, które znajduje się na terenie naszej parafii.
W tym roku prosimy o środki czystości, ręczniki kuchenne i toaletowe oraz chemię domową lub wsparcie finansowe.
Pudełka dostępne są przy wyjściach z kościoła, a pieniądze można przekazać ks. Markowi lub zostawić w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• Niańka XXI wieku (o uzależnieniu dzieci od smartfonów);
• O wychowaniu w trzech obrazach;
• Jak oszczędzać prąd w domu?

• Potrzebujemy pomocy Boga;
• Przejmujemy miasto - o nawróconym gangsterze;
• Świat się zmienia, ON trwa.
Jest też poradnik dla rodziców "Dzieci w wiritualnej sieci".