III Niedziela Wielkiego Postu - 20/03/2022

KALENDARZ LITURGICZNY

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia.
Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.

Papież Franciszek z biskupami całego świata w dniu 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach Polski duchowieństwo wraz z wiernymi również dokona tego aktu. W naszym kościele na wszystkich Mszach Św. odmówimy akt poświęcenia. Zapraszamy do tego wielkiego wydarzenia w świecie. Matka Boża wskazywała na konieczność nawrócenia Rosji.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 17.00.

Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i 18.30.

Od przyszłej niedzieli parafialny Zespół Caritas bedzie rozprowadzał baranki i paschaliki.

W związku z trwającą wojną w Ukrainie wiele rodzin z naszej parafii przyjęło pod swój dach rodziny ukraińskie. Parafia udostępniła również pomieszczenia starej plebanii, w której zamieszkały trzy rodziny. Schronienia, uciekającym przed wojną, udzielają również zgromadzenia zakonne sióstr rezydujących na terenie parafii.
Serdecznie witamy naszych gości z Ukrainy, a wszystkim którzy udzielają im wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać.

• "Posługi religijne udzielane niekatolikom";
• rozmowa z moralistą o słusznej wojnie we własnej obronie;
• o roli mężczyzny w sfeminizowanym świecie.

• "Bóg jest niewinny" - o niezawinionym cierpieniu Boga w człowieku;
• "Cyryl traci Ukrainę";
• "Piekło w mieście Maryi" i cudach w czasie jedynej ewakuacji.

W minionym czasie z naszej wspólnoty odeszli do Boga
+ Czesława Góralik (95 lat) i
+ Edward Sobański (75 lat).