Uroczystość Przenajświętszej Trójcy - 07/06/2020

♦ KALENDARZ LITURGICZNY

◊ Dziś przypada wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, męczenników.

◊ W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej, w tym dniu w katedrze na Wawelu zostaną przekazane naszej parafii relikwie św. Jadwigi. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału we Mszy św. na Wawelu o g. 17.30 i uroczystym odebraniu relikwii.

◊ We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Msze święte będą tak jak w niedzielę.
Nie będzie tradycyjnej procesji. Po każdej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła.
Zachęcam do udziału całe rodziny.
Zapraszam dzieci do sypania kwiatów o godz. 11.00.
Dzieci z klasy IV przyjdą na Mszę św. w strojach komunijnych - również na g. 11.00. Będzie to zarazem rocznica I Komunii Świętej.
Próba sypania kwiatów - wtorek, godz. 16.00.

♦ We środę przed Bożym Ciałem od godz. 16.00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

♦ Zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała. Msza św. o Najświętszej Eucharystii z procesją eucharystyczną będzie odprawiana po Bożym Ciele o g. 17.00.
W niedzielę nabożeństwo i procesja o godz. 17.30.

♦ Przypominamy o konieczności zakładania masek lub innych osłon na twarz (usta i nos) w kościele.

♦ Przyjmujących Komunię św. na rękę prosimy o podchodzenie do ks. proboszcza w pierwszej kolejności środkiem kościoła.

♦ Uprzejmie prosimy rodziców, aby nie wychodzić z dziećmi na chór.

• "Nasz Bóg to Trójca",
• "Maryjne drogi kard. Wyszyńskiego",
• "Orlen obowiązki ma polskie" - rozmowa z prezesem Orlenu.
Jest również poprzedni numer "Niedzieli" z artykułem o naszym kościele.

• o nowej religii praw człowieka w miejsce chrześcijaństwa,
• "Opiekun nie tylko na czas zarazy",
• "Jakiej prezydentury potrzebuje Polska?".