Wizytacja kanoniczna -

publikacja: 09/06/2018

abp. Marek Jędraszewski [fot. ks. Henryk Zieliński/idziemy.pl]

W niedzielę, 24 czerwca, odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna.
Wizytacja biskupa jest w tradycji kościoła od czasu wizytowania pierwszych gmin chrześcijańskich przez Apostołów. Wizyta pasterska to "autentyczny czas łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi" (Jan Paweł II "Pastores gregis").
Obecnie, biskup diecezjalny (osobiście lub przez delegowane osoby) odwiedza parafie swej diecezji. Wizytacja powinna odbywać się nie rzadziej niż co 5 lat, jednak z ważnych powodów może być to okres dłuższy.

Tegoroczną wizytację przeprowadzi ks. abp. Marek Jędraszewski.
Będzie On celebrował mszę święta, wygłaszał kazania, dokona poświęcenia dzwonów oraz udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Ksiądz arcybiskup spotka się także z grupami parafialnymi oraz przedstawicielami zakonów i zgromadzeń działających na terenie parafii.

Szczegółowy program wizytacji - wkrótce.