VI Niedziela Zwykła - 11/02/2018

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. O godz. 15.00 w Łagiewnikach nabożeństwo i Msza Św. dla chorych.
Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, modlimy się o ducha pokuty i wyzwolenie z różnych nałogów.
W dni poprzedzające Wielki Post odprawiane jest Nabożeństwo 40 godzinne. Dziś w ramach tego nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i okazja do indywidualnej adoracji. Następnie zakończenie Adoracji i Msza św. o godz. 18.00.
W poniedziałek i we wtorek adoracja będzie o 17.30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy wynagradzającej.

» W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu W tym dniu bowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

» Spotkanie i Msza święta Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się we wtorek o godz. 15.30.

» Czwartek od godz. 16.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu.

» W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa.

» "Bóg zapłać" za ofiary złożone na budowę kościoła w zeszłą niedzielę.

» Na czas ferii życzymy dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

• co walentynki mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?
• o męczennicy z Rumunii, która zginęła z różańcem w ręku,
• o zmianach w systemie opieki zdrowotnej.

• artykuł ks. M. Dziewieckiego na temat pijaństwa i trzeźwości,
• rozmowa o Lourdes - "Szpitalu Boga" w 160 rocznicę objawień,
• o Irenie Sendlerowej, która uratowała 2,5 tys. dzieci żydowskich.

• "Niedziela znów będzie dla nas",
• włoskie "Historie miłosne",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga
+ Jan Ejsymont (83 lata).