IV Niedziela Adwentu - 24/12/2017

» Dziś przeżywamy ostatnią niedzielę i ostatni dzień Adwentu. Msza św. będzie również o godz. 18.00.
Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów, takich jak łamanie opłatkiem, modlitwa, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa i śpiewanie kolęd.

» Pasterka o godz. 24.00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
» W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
» We wtorek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
» Środa - Święto św. Jana, apostoła. Tego dnia pobłogosławimy wino.
» Czwartek - Święto św. Młodzianków.

» W przyszłą niedzielę - ostatni dzień roku kalendarzowego.~
Msza święta oraz nabożeństwo na zakończenie roku o godzinie 11.00.

» We środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Porządek kolędy jest wywieszony w gablocie, można znaleźć go także na parafialnej stronie internetowej. Jest również dostarczany do domów przez ministrantów.

» Kancelaria w czasie kolędy nie będzie czynna w godzinach urzędowania, pilne sprawy prosimy załatwiać po rannej Mszy św.

» W tym tygodniu od środy do soboty Msze św. będą tylko rano o godz. 8.00 a w sobotę także o godz. 18.00.
W sobotę o godz. 8.00 będzie Msza św. za parafian zmarłych w 2017.

» We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

» Dziękuję wszystkim cukiernikom i parafianom za dary dla potrzebujących, dziękuję też zespołowi Caritas, który paczki świąteczne dostarczył do domów.

» Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki, świece i sianko.

• obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole,
• o tym, czy polscy katolicy mają wpływ na Europę?
• jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów.

• "Prawdziwe życie papieża Franciszka",
• "Joanna od ks. Dolindo",
• świąteczna opowieść o św. Józefie na podstawie objawień bł. Katarzyny Emmerich.

• "Serca rozjaśnione Bożą obecnością",
• "Dzieciątko ojca Pio",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Boga:
+ Maria Dziedzic (77 lat) i + Bronisława Waligóra (90 lat).