XXXIV Niedziela Zwykła
Uroczystość Chrystusa Króla - 26/11/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to patronalne święto KSM i Akcji Katolickiej.
» We czwartek święto św. Andrzeja, apostoła,
» w sobotę bł. Rafała Chylińskiego.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

» Za tydzień rozpoczynamy ADWENT, który jest początkiem nowego Roku Liturgicznego. Nowy rok liturgiczny poświęcony będzie św. Józefowi.
Roraty w dni powszednie będą o godz. 17.00. Prosimy o przygotowanie dzieciom lampionów.

» Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie we czwartek i w piątek od godz. 16.00.
W piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
W sobotę różaniec o 16.30 i nabożeństwo wynagradzające z racji 1. soboty miesiąca o godz. 17.30.

» Na plakacie znajdziemy informację o akcji dotyczącej przekazywania szpiku osobom chorym.

» Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, tak osoby fizyczne, jak i osoby prawne wpłacające darowiznę na budowę kościoła na rachunek bankowy parafii mogą skorzystać z jej odliczenia od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok 2017. Warunkiem jest dokonanie wpłaty do dnia 31.12.2017. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

• o zdrowym wstydzie,
• o Birmie i Bangladeszu - celu najbliższej pielgrzymki papieża,
• o tym, dlaczego w czasie Mszy św. nie należy robić zdjęć.

"Niedziela"
• "Idę po śladach wujka",
• "Szansa na relację z Bogiem" - rozmowa z ks. Michałem Olszewskim, znanym rekolekcjonistą,
• o młodych patriotach.

W specjalnym numerze tygodnika "Źródło" przeczytamy o Słudze Bożym Janie Tyranowskim, duchowym przewodniku Karola Wojtyły i znajdziemy modlitwę o jego wstawiennictwo.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Boga
+ Anna Brydak (79 lat).