Uroczystość Najświętszej Trójcy - 11/06/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
» Wtorek - wspomnienie św. Amtoniego z Padwy,
» środa - bł. Michała Kozala
» piątek - wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

» We wtorek o odz. 15.30 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Msza święta.

» We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciala i Krwi Pańskiej - Boże Ciało.
Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, około 13.00 i o 18.00.
Po Mszy świętej z godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy według dotychczasowego porządku: I - ogrodnicy z Domowym Kościołem, II - Róże Róóżańcowe, III - mieszkańcy Chełmu, IV - mieszkańcy Zakamycza. Proszę o przygotowanie feretronów i udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Wystróój domów i udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.
Zachęcamy do udziału w procesji całe rodziny. Dzieci z klasy III i IV zapraszamy na procesję w strojach komunijnych.
Po procesji będzie Msza święta około godziny 13.00 oraz wieczorem, o godz. 18.00.
Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we środę o godz. 16.00 przy kościele na Panieńskich Skałach.

» We środę przed Bożym Ciałem, od godz. 16.30, możliwość skorzystania ze Sakramentu Pokuty.
Zapraszamy również do udziału w oktawie Bożego Ciała. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie odprawiana po Bożym Ciele o godz. 17.00.

» "Bóg zapłać" za ofiary na budowę kościoła, złożone w ubiegłą niedzielę.

» W przyszłą niedzielę Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla potrzebujących z naszej parafii.

• dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku,
• o wielkiej mocy Żywego Różańca,
• o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem.

• o historii Bożego Ciała,
• "Słowo, które leczy",
• "Autorytet i legenda" - mowa o prof. Włodzimierzu Fijałkowskim.

• "Biblia pełna barw",
• "Po górach ze świętym papieżem",

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Boga:
+ Helena Zięba (91 lat)
+ Zygmunt Lis (93 lata).