Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16/04/2017

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się uczniom.
Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym.
Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem. To są nasze życzenia dla Was, drodzy parafianie i goście.

» Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym. Również dni w oktawie Wielkanocy są jak ten jeden świąteczny dzień, dlatego w piątek w tym tygodniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

» Porządek Mszy św. jutro tak jak w niedzielę, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

» W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 będzie różaniec w intencji budowy kościoła.

» W najbliższą niedzielę - święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Centralne uroczystość są w Łagiewnikach. W naszym kościele o godz. 15.00 będzie nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

» 29 kwietnia 2017 o godz. 16.00. w Sali Teatralnej parafii św. Jadwigi Królowej przy ul. Łokietka 60 w Krakowie zostanie wystawiony musical pt. "Miłość Zmartwychwstała" - o życiu błogosławionej S. Julii Rodzińskiej, dominikanki
Informacje o tym spektaklu można znaleźć na plakatach zaś bilety w cenie 25 zł będzie można nabyć w najbliższą niedzielę po Mszach św.
Serdecznie zapraszają - siostry dominikanki.

» Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.