Uroczystość Bożego Narodzenia - 25/12/2016

» Dzisiejsza radość z Uroczystości Bożego Narodzenia będzie trwała osiem dni - przez oktawę.
» W poniedziałek Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest największej ludzkiej ofiary. Msze św. będą tak jak w niedzielę.
Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia.
» We wtorek świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów.
» We środę świętych Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitwy w intencji poszanowania niewinnego, nienarodzonego jeszcze życia ludzkiego.
» W piątek Święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
» W przyszłą niedzielę w pierwszy dzień nowego 2017 roku - Uroczystość św. Bożej Rodzicielki, a jednocześnie Światowy Dzień modlitw o pokój.

» Dzisiejsza składka przeznaczona jest na "świętopietrze", a jutrzejsza na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II.

» We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

» Msze św. w tygodniu będą o godz. 8.00, a w sobotę również o 18.00.

» W sobotę o godz. 8.00 będzie Msza św. za zmarłych naszych parafian, którzy odeszli do Boga w 2016 roku.

» W najbliższym czasie rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie - kolęda. Odwiedzamy parafian, aby zanieść do Waszych domów Boże błogosławieństwo. Cel tej wizyty jest przede wszystkim duszpasterski. Jest ona również okazją do poznania wspólnoty parafialnej. Rozkład kolędy jest umieszczony na stronie internetowej parafii i wywieszony w gablocie. W czasie kolędy kancelaria jest nieczynna. Pilne sprawy można załatwiać rano po Mszy św. o godz. 8.00.

Dziękuję Wszystkim cukiernikom i parafianom za dary dla potrzebujących oraz zespołowi Caritas, który paczki świąteczne dostarczył do domów.

Pragnę poinformować, że ks. Kard. Stanisław Dziwisz nadał ks. Rafałowi godność Kanonika.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej bogatej w ciekawe artykuły.