XIX Niedziela Zwykła - 07/08/2016

Kalendarz liturgiczny:
» W poniedziałek wspomnienie św. Dominika,
» wtorek - święto św. Teresy Benedykty od krzyża /Edyty Stein/ dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
» Środa - święto św. Wawrzyńca,
» czwartek - wspomnienie św. Klary,
» sobota - Święto Najświątsszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

»We wtorek o godz. 16.30 spotkanie Koła Przyjaciół RM. i Msza św. za Radio Maryja o godz. 18.00.

» W czasie wakacji w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.
W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

» We czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

» Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Światowe Dni Młodzieży, szczególnie młodym wolontariuszom, panu Wojciechowi Kowalskiemu - Przewodniczącemu Komitetu Parafialnego oraz rodzinom, które gościły pielgrzymów w swoich domach.

» Przy budowie naszego kościoła zostały już wykonane mury żelbetowe do właściwej wysokości i zostało wykonane prowizoryczne zadaszenie świątyni. Przygotowujemy się do wylania nowego stropu nad starą kryptą, abyśmy we wrześniu mogli modlić się w dolnym kościele. Trwają jeszcze prace przy odwodnieniu kościoła. Czekamy na wykonanie właściwego dachu. W minionym tygodniu parafia zrealizowała przelew na kwotę 310 tysięcy zł. W dalszym ciągu polecamy sprawę budowy kościoła Waszej modlitwie i ofiarności.

• podsumowanie ŚDM, komentarze, wrażenia uczestników,
• o owocach męczeńskiej śmierci francuskiego księdza,
• rozmowa z bp Grzegorzem Rysiem.

• w całości poświęcona jest ŚDM i spotkaniom z ojcem świętym Franciszkiem.

• "'Nie' dla świeckiej muzyki w kościołach",
• "Kraków duchowa stolica świata",