Uroczystość Najświętszej Trójcy - 22/05/2016

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada wspomnienie św. Rity z Cascii.
» Wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

» W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało.
Msze święte będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, ok. 13.00 i o 18.00.
Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy według dotychczasowego porządku: I - Ogrodnicy z Domowym Kościołem, II - Róże Różańcowe, III - mieszkańcy Chełmu, IV - mieszkańcy Zakamycza. Proszę o przygotowanie feretronów i udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji. Wystrój domów i udział w procesji jest wyrazem naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do udziału w procesji całe rodziny. Dzieci z klasy III zapraszamy na procesję w strojach komunijnych.
Po procesji będzie Msza św. około godz. 13.00, oraz wieczorem o 18.00. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów będzie we środę o godz. 16.00.

» We środę przed Bożym Ciałem, od godz. 16.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
Zapraszamy również do udziału w oktawie Bożego Ciała. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie odprawiana po Bożym Ciele o g. 17.00.

» We środę Msza św. w intencji budowy kościoła o godz.18.00.

» W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.
» Pamiętajmy o naszych żyjących i zmarłych MAMACH w dniu ich święta, we czwartek.

» W tym tygodniu Msze św. będą w kościele.

• "Na czym polega miłosierdzie?",
• o represjach po obchodach 1000 rocznicy chrztu Polski,
• o klasztorze i siostrach ze Staniątek.

• "Fatima - orędzie ciągle aktualne",
• "Jak Sapieha ukradł obraz papieżowi",
• o przekłamywaniu historii naszego narodu,

• "Jaka wiara jest konieczna do zbawienia?",