Niedziela Zmartwychwstania - 27/03/2016

Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas Słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim pokojem. To są nasze życzenia dla Was, drodzy parafianie i goście.

» Dziś najważniejszy dzień w kalendarzu liturgicznym, również dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, dlatego w piątek w tym tygodniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

» Porządek Mszy św. jutro tak jak niedzielę, składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

» W tym tygodniu przypada 1. piątek i 1. sobota miesiąca.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta we czwartek o godz. 16.00.
Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 8.00.

» W sobotę o godz. 16.30 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

» W najbliższą niedzielę - święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna 72. Tydzień Miłosierdzia. Centralne uroczystość odbędą się w Łagiewnikach.
W naszym kościele o godz. 15.00 będzie nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

» Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, której teksty pozwolą nam głębiej przeżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.