Niedziela Palmowa - 20/03/2016

» Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

» Dziś o godz. 17.00 Gorzkie Żale, o godz. 19.00 Droga Krzyżowa w plenerze, początek przy kościele. Zabieramy ze sobą świece. Pójdziemy alejami: Panieńskiech Skał i Kasztanową, ulicą Cisową wrócimy do kościoła.

» W poniedziałek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

» W tygodniu spowiadamy od godz. 17.00.

» W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy obchody świętego Triduum Męki i Zmartwychwstania Chrystusa. Komunia św. będzie udzielana pod dwoma postaciami.
Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

» W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. W centrum liturgii tego dnia stoi Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się zbawienie świata. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 rano. Zachęcamy wszystkich do adoracji według podanych dyżurów, które są rozpisane ulicami i zamieszczone w gablocie i na stronie internetowej parafii.
O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00.
Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 22.00.

WIELKI PIĄTEK:  adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy

Godz.

Uczestnicy Adoracji

Siostry zakonne

Chełm

Zakamycze

ul. Królowej Jadwigi (od Korbutowej do Modrzewiowej),
ul. Korbutowej, ul. Jesionowa z przyległymi ulicami

ul. Królowej Jadwigi (od Modrzewiowej do Chełmskiej) z przyległymi ulicami

al. Kasztanowa z przyległymi ulicami

ul. Starowolska, ul. Leśna, ul. 28 Lipca z przyległymi ulicami

ul. Zarudawie i inne ulice w okolicy rzeki Rudawa

ul. Jontkowa Górka, ul. Panieńskich Skał, ul. Sarnie Uroczysko

ul. Jeleniowa, ul. Świerkowa, ul. Modrzewiowa, ul. Cisowa

» Wielka Sobota to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00.
Święcenie pokarmów przy kościele będzie od 10.00 do 15.00 (co pół godziny).
Święcenie pokarmów w Chełmie o 12.00, na Zakamyczu o 12.15, a na Zarudawiu o 13.00.
W sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału. Na liturgię Wielkiej Soboty należy przynieść świece zabezpieczone kapturkami przed polaniem.

» W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna będzie o g. 7.00, jednak - ze względu na budowę - bez procesji.
Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
W przyszłą niedziele jest zmiana czasu z zimowego na letni.

• Daj sobie umyć nogi,
• Wielka rozróba - dlaczego mnie uratowałeś?
• Ocalił nie tylko relikwie, o niemieckim żołnierzu.

• Podróż do źródeł Polski - o 1050 rocznicy Chrztu Polski,
• Raban w mieście Wojtyły,