Translokacja spichlerza -

publikacja: 02/10/2015

2 października 2015 został przeniesiony spichlerz z Trzyciąża.
Tym samym wykonany został pierwszy etap uporządkowania terenów parafialnych, poprzez posadowienie na jednej działce dwóch zabytkowych budynków należących do parafii: plebanii i spichlerza.
Spichlerz został przygotowany do przeniesienia w całości poprzez wzmocnienie ścian tzw. "lisicami" oraz wzmocnienie konstrukcji stalowymi belkami i wewnętrzną stalową konstrukcją. Do jej wykonania użyto 2 tony stali.
Waga samego spichlerza to około 14 ton.
Spichlerz został podniesiony dźwigiem specjalistycznym a następnie przewieziony na platformie niskopodłogowej w pobliże nowej lokacji. Tam kolejno przestawiony dźwigiem i posadowiony na przygotowanym uprzednio fundamencie.

Zdjęcia z przeniesienia można zobaczyć w naszej galerii parafialnej na stronie internetowej.