IV Niedziela Wielkanocna - 26/04/2015

Kalendarz liturgiczny:
- Dziś - w Niedzielę Dobrego Pasterza - rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
- We środę święto św. Katarzyny ze Sieny.
- Piątek - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika (ze względu na świąteczny charakter tego dnia, nie ma postu).
- Sobota Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona z niedzieli. W tym dniu Msze św. będą o godz. 8.00, 17.00, 18.00.

ODPUST PARAFIALNY obchodzimy w przyszłą niedzielę.
Suma odpustowa o godz. 11.00.
Prosimy o przygotowanie feretronów, zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i Godzina Św. przed I piątkiem w czwartek o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 16.00.
W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

Nabożeństwa majowe rozpoczynamy w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

Różaniec w I sobotę miesiąca o godz. 16.30 i nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00.

Msza św. za Róże Różańcowe ze zmianą tajemnic oraz zbiórka na fundusz budowy kościoła będzie w niedzielę za 2 tygodnie.

Dziś w naszej parafii rozpoczyna się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża oraz Ikony.
Chętnych do przyjęcia symboli w swoim domu prosimy o zgłaszanie się do zakrystii i wpisanie się na listę.
Symbole bierzemy do domu po Mszy św. o godz. 18.00 i przynosimy do kościoła w dniu następnym przed Mszą o godz. 18.00.

Ofiara do puszek złożona w zeszłą niedzielę to 4.064 zł i 15 Euro. Bóg zapłać.

Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu sióstr przy al. Modrzewiowej 20 (informacje przy wyjściu z kościoła).

"Przewodnik Katolicki":
- o ubogim Kościele według papieża Franciszka,
- o tym, jak właściwie ocenić własną osobę,
- droga do Chrystusa żydowskiej córki.

- zdjęcia Jana Pawła z wycieczek górskich,
- rozmowa z nawróconym muzułmaninem,
- Dalszy ciąg cyklu o Duchu Świętym.

- "W szkole u św. Józefa",
- świadectwa o życiu Jana Pawła II.
W dodatku: obrazek z modlitwą do św. Jana Pawła.

- "Judasz - postać także XXI wieku",
- o Mary Wagner, wiezionej za obronę nienarodzonych dzieci,
- łagiewnicka modlitwa o ludzi odważnych.