Wizytacja pasterska -

publikacja: 26/02/2011

bp. Jan Szkodoń Wola JustowskaRozpoczęła się wizytacja pasterska (kanoniczna) biskupa Jana Szkodonia w naszej parafii.

W sobotę rano ksiądz biskup odwiedził zgromadzenia zakonne mające swoją siedzibę na Woli Justowskiej. Spotkał się także z rodzinami kapłanów pochodzących z naszej parafii.
Po południu odbyło się w kościele spotkanie z grupami modlitewnymi działającymi przy parafii.
Oficjalne powitanie miało miejsce przed Mszą św., sprawowaną przez ks. biskupa o godz. 18:00.
Później z ks. pb Szkodoniem spotkały się rodziny z Ruchu Domowego Kościoła.

W niedzielę (27 lutego) ksiądz biskup głosił kazania na Mszach świętych, spotykając się z poszczególnymi stanami i grupami parafialnymi. Po Mszy udzielał osobistego błogosławieństwa.
Wieczorem spotkał się z Duszpasterską Radą Parafialną, Radą Budowy oraz młodzieżą.

W poniedziałek (28 lutego) ksiądz biskup odwiedził szpital, szkołę podstawową i przedszkole. W czasie wieczornej Mszy św. - na zakończenie wizytacji - ks. bp Jan Szkodoń udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.
Pod koniec Mszy świętej parafianie złożyli życzenia księdzu proboszczowi z okazji Jego imienin.

Fotorelacja z wizytacji znajduje się w galerii parafialnej na naszej stronie parafialnej (kliknij na zdjęcie obok).
W Galerii są już także zdjęcia z bierzmowania.