V Niedziela wielkanocna - 14/05/2017

Kalendarz liturgiczny:
» Dziś przypada święto św. Macieja, apostoła. O godz. 9.00 wyrusza procesja z Wawelu na Skałkę.
» We wtorek święto św. Andrzeja Boboli.

» Wczoraj obchodziliśmy 100. rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej trojga dzieciom w Fatimie. Na te uroczystości przybył do Fatimy Ojciec święty Franciszek, który ogłosił świętymi Hiacyntę i Franciszka. Tajemnice Fatimskie dotyczyły między innymi wojen światowych i zamachu na papieża, który dokonał się o tej samej godzinie co objawienia 13 maja. Objawienia z Fatimy są wciąż aktualne. Łucja, która odeszła do wieczności w roku śmierci papieża Jana Pawła II żyła w klasztorze i przez cały ten czas była świadkiem objawień. Matka Boża wzywa nas wszystkich do modlitwy różańcowej i nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca w pierwsze soboty miesiąca, by chronić świat przed złem i modlić się o pokój na świecie.

» Adoracja Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 16.00.

» "Bóg zapłać" za ofiary złożone na budowę kościoła.

• niepiśmienne dzieci wybrane do głoszenia światu orędzia z nieba,
• dlaczego Bóg nie uzdrawia wszystkich?
• w dodatku: IPN o śmierci Stanisława Pyjasa.

• "To wydarzyło się po siedemnastej" - objawienia w Fatimie i zamach na papieża,
• "Niebo ma swoje tajemnice",
• "Dzień, który zmienił ich życie".

• "Matka każdego człowieka",
• "Opiekun i orędownik Ojczyzny" - św. Andrzej Bobola,