XVI Niedziela Zwykła - 17/07/2016

» Poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy,
» środa wspomnienie bł. Czesława,
» piątek - św. Marii Magdaleny,
» sobota - święto św. Brygidy, patronki Europy.

» We czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

» W czasie wakacji w dni powszednie będzie tylko jedna Msza św. o godz. 18.00.
W niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

» W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów z racji patrona kierowców św. Krzysztofa, którego wspomnienie obchodzimy w przyszły poniedziałek.

» Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele będziemy się modlić za pomordowanych w czasie pacyfikacji Woli Justowskiej w 1943r. Wcześniej o godz. 16.30 nastąpi złożenie kwiatów i wieńców pod pomnikiem przy ulicy 28 lipca. Zapraszamy do wzięcia licznego udziału.

» Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które będą trwały od 26 do 31 lipca. Aby umożliwić udział w spotkaniu z papieżem bezpośrednio lub przez media w niedzielę 31 lipca godziny Mszy św. w naszym kościele będą zmienione. I tak rano odprawimy 2 Msze św.: o godz. 8.00 i 9.00 oraz wieczorem o 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

» Spotkanie dla osób przyjmujących pielgrzymów będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 18.00.

» Już dziś można odbierać bilety wejściowe na Campus Misericordiae w Brzegach i do Centrum Jana Pawła II.

• o nowym klasztorze trapistów w zlaicyzowanych Czechach,
• jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach?
• "Błogosławieni gościnni".

• Ks. Piotr Skarga "Współbrat papieża Franciszka",
• "Wielcy Polacy w świecie",
• o nawróceniu, które jest owocem czyjejś modlitwy i ofiary.