Zmarł ks. kanonik Stanisław Kolarski -

publikacja: 12/05/2015

Dzisiaj (12.05.2015) zmarł nagle ks. kanonik Stanisław Kolarski.
Miał 72 lata.

Pogrzeb odbędzie się we środę (20 maja) o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Korzkwi k/Krakowa.
Wcześniej, we wtorek (19 maja) o godz. 15.00 nastąpi uroczystość pożegnania Zmarłego w parafii w Budzowie.
Dla parafian chcących wziąć udział w ostatniej drodze ks. kanonika Stanisława Kolarskiego parafia przygotowuje transport autokarowy. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o wpisywanie się na listę wyłożoną przy konfesjonałach.

Ksiądz Stanisław, urodzony w 1943 roku w Korzkwi, święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1967.
Przez znaczną część swego kapłańskiego życia był związany z naszą parafią - w latach 1979-1982 jako jej administrator a następnie - do 2002 roku - jako proboszcz.
Dzięki Jego staraniom został odbudowany i wyposażony - spalony w 1978 roku - kościół. Ksiądz Stanisław Kolarski przeżył także wraz z parafianami drugi pożar kościoła w kwietniu 2002 roku.
Po zakończeniu pracy w naszej parafii, od czerwca 2002, ks. Kolarski był proboszczem parafii Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie oraz pełnił posługę egzorcysty. Od lipca 2013 roku zamieszkiwał w Budzowie jako emeryt.

Ksiądz Stanisław zmarł nie odzyskawszy przytomności po planowym zabiegu chirurgicznym.