Zmarł ks. prałat Tadeusz Matras -

publikacja: 27/12/2003

Dzisiaj ok. godz. 16.00 zmarł ks. prałat dr Tadeusz Matras.

Zmarł nie odzyskawszy przytomności po tym, jak przed pasterką u sióstr Felicjanek w Krakowie, której miał przewodniczyć, stracił przytomność.

Ksiądz prałat współpracował z naszą parafią od kilkudziesięciu lat, odprawiając co niedzielę Mszę świętą o godz. 12.15, głosząc kazania, spowiadając oraz corocznie przewodnicząc liturgii m.in. Wielkiego Piątku.

Ks. prałat był równocześnie bardzo zaangażowany w działanie w kościele diecezjalnym - m.in. pełnił przez wiele lat funkcję sekretarza Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, gdzie także wykładał literaturę religijną oraz biblistykę.
Ks. Matras był najbliższym współpracownikiem ś.p. ks. infułata Stanisława Grzybka, pod którego kierownictwem uzyskał tytuł doktora biblistyki.

Nie jest znany jeszcze termin pogrzebu, ale odbędzie się prawdopodobnie we środę 31-go grudnia w Bochni, rodzinnym mieście ś.p. ks. prałata.
Parafia organizuje wyjazd autokarem na pogrzeb - chętni proszeni są o zgłaszanie się do księdza proboszcza lub ks. wikarego.

W dniu pogrzebu zmianie ulegną godziny wizyty duszpasterskiej.